Specialitásunk
Életpálya modell
2020 júniusában kezdődött meg az egyeztetés a Szegedi Tudományegyetem és a Szegedi Szakképzési Centrum ifjúsági életpálya modell együttműködéshez kapcsolódóan. A Szegedi Tudományegyetemmel több területen is együtt dolgozik a Szegedi Szakképzési Centrum, melynek célja a középfokú oktatás és a felsőfokú szakirányú oktatás összekapcsolása, egymásra építése. Az életpálya modell betekintést nyújt a fiatalok és szüleik számára bizonyos szakterületek, szakmák középiskolai elindulásától az egyetemi képzésen át egészen a munkaerőpiaci betagozódásig.
A Szegedi Szakképzési Centrum és a Szegedi Tudományegyetem kiemelt célja a magas színvonalú és minőségű oktatás biztosítása mellett, hogy reflektáljon a munkaerő-piaci igényekre, így arra törekszenek, hogy a térségben tartva a tehetséges fiatalokat, megfelelő kompetenciákkal rendelkező humánerőforrást biztosítson a munkaadók számára. A két intézmény között az összehangolt tanterven és a tanulmányok megfelelő részének elismertetésén van a hangsúly. Kiemelten fontos az együttműködés annak érdekében, hogy elősegítsük a Dél-Alföldi régióban élő fiatalok életkilátásainak javítását, ezért támogatni kívánjuk a piacképes szakképzettség megszerzését, melynek érdekében fontos feladatunknak tekintjük a fiatalok érdeklődésének felkeltését, a majdani elhelyezkedésüket. A közösen deklarált célok minél eredményesebb megvalósulása érdekében az általuk oktatott tananyagtartalmak koherensebbé tételét céloztuk meg.
Célunk
Az ifjúsági életpálya modell célja a középfokú oktatás és a felsőfokú szakirányú oktatás összekapcsolása, egymásra építése
Rugalmasság
A magas színvonalú és minőségű oktatás biztosítása mellett célunk, hogy a modell reflektáljon a munkaerő-piaci igényekre
A 2020-2021. tanévtől már hivatalosan is működik a kredittranszfer a Mechatronikai technikus (Specializált gép- és járműgyártás ágazat) és az Automatikai technikus (Elektronika és elektrotechnika ágazat) szakmákban 30 kredit elismeréséig az Szegedi SZC Déri Miksa Műszaki Technikuma és az SZTE Mérnöki Kara között. Az akkor elindult egyeztetés eredményeképpen a kredittranszfer-rendszer az SZTE más karaival is kibővült, így a Szegedi SZC Kőrösy József Közgazdasági Technikum a Gazdálkodás és menedzsment ágazatban az SZTE Gazdaságtudományi Karával, a Szegedi SZC Vasvári Pál Gazdasági és Informatikai Technikum az Informatika és távközlés ágazatban az SZTE Természettudományi és Informatikai Karával tudta elindítani az életpálya modellt, mely szervesen kapcsolódik a 2021-2022. tanévben elindított Okleveles technikusképzéshez is. További kreditelismerési és beszámítási egyeztetések indultak el a Turizmus-vendéglátás ágazatban az SZTE Gazdaságtudományi Kara és a Szegedi SZC Krúdy Gyula Szakképző Iskola között, valamint a Pedagógia/Oktatás ágazatban az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kara és a Szegedi SZC Gábor Dénes Technikum és Szakgimnázium között is.